طراحی سایت-طراحی وب سایت | طراحی ظاهر سایت
770
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-770,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.0.1,vc_responsive
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
 

طراحی ظاهر سایت

طراحی ظاهر سایت

طراحی ظاهر از دو جنبه قابل بررسی است. اولا طراحی ظاهر سایت باید با هدف طراحی سایت همسو باشد. درنتیجه طراحی سایت مذهبی با طراحی سایت هنری متفاوت است. همینطور نیز طراحی ظاهر سایت دانلود با طراحی ظاهر سایت دانشگاهی فرق می کند. در حالی که در طراحی ظاهری سایت های مذهبی یک سری طیف های رنگی و المان های گرافیکی مذهبی را به کار می بریم، در طراحی ظاهری سایت هنری از الگوهای گرافیکی هنری تر استفاده می کنیم. این تا حدود زیادی به مخاطب هر یک از این سایت ها مرتبط می شود. بنابراین یک عنصر تایین کننده در طراحی سایت، هدف، مخاطب و ماهیت کسب وکار شما است.

طراحی ظاهری سایت

عامل مهم تاثیر گذار دیگر در طراحی ظاهری سایت، نحوه چیدمان سایت و رعایت استانداردهای نسبی اجزای سایت می باشد. از نظر زیبایی شناختی طراحی سایت، بدون در نظر گرفتن هدف نهایی سایت باید از قوانین گشتالت پیروی کند. نسبت طلایی در طراحی سایت مشخص می کند که هر یک از اجزای سایت چه مقدار از فضای فیزیکی سایت را می تواند به خود اختصاص دهد. استفاده بیش از حد از المان های بزرگ در طراحی سایت باعث می شود تا هیچ یک از آن ها دیده نشوند. به همین ترتیب نیز رعایت نظم در چیدمان المان های سایت باعث می شود تا کاربر احساس راحتی بیشتری در سایت شما داشته باشد و سریع تر به هدف خود برسد.

طراحی سایت

طراحی سایت

اشتباهات ظاهری در طراحی سایت

طراحی ظاهری سایت شما نباید بیش از حد شلوغ باشد. سایت های شلوغ کاربرپسند نیستند و کاربر با احساس سردرگمی در سایت شما، نهایتا سایت شما را می بندد و سراغ سایت دیگری می رود. استفاده از فضای سفید در طراحی سایت به رفع این مشکل کمک می کند. تبلیغات های چشمک زن نیز مزاحم راحتی کاربر در سایت شما هستند. در طراحی سایت خود به جای المان های چشمک زن، اهمیت اجزا را با رنگ ها و برجسته سازی و کنتراست نشان دهید. به یاد داشته باشید که زیبایی با پیچیدگی لزوما هم معنا نیستند. گاهی سایت های بسیار حرفه ای، طراحی ظاهری بسیار ساده اما شکیلی دارند.

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

اهمیت طراحی گرافیکی و طراحی ظاهری در طراحی سایت

زیبایی ظاهری سایت که شامل در نظر گرفتن زیبایی گرافیکی سایت می شود از نظر سئو و کاربرپسندی سایت اهمیت دارد. سئو سایت یا بهینه سازی سایت باعث می شود تا سایت در موتورهای جستجو بهتر رتبه بندی شود و در نتیجه کاربر بیشتری را به سمت خود بکشاند. از منظر دیگر وقتی کاربر وارد سایت شما شد و سایتی را با طراحی ظاهری نه چندان زیبا دید، احتمالا سایت را ترک می کند و با این کار سایت باز امتیاز منفی از نظر سئو می گیرد. این سیکل معیوب به همین صورت ادامه دارد. بنابراین طراحی ظاهری سایت مانند محتوای سایت و سایر المان ها مانند قالب سایت، دامنه و هاست و سرور سایت، . سرعت سایت اهمیت دارد.

Naeej
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.