طراحی سایت-طراحی وب سایت | طراحی صفحه اول سایت
780
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-780,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.0.1,vc_responsive
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
 

طراحی صفحه اول سایت

طراحی سایت: طراحی صفحه اول سایت

در طراحی سایت، طراحی صفحه اول سایت از اهمیت به سزایی برخوردار است. طراحی صفحه اول سایت، طراحی ویترین مغازه تان است. بنابراین باید هر المان را در جای خود و با نسبت مشخص خود قرار دهید. از نکات مهم در طراحی صفحه اول سایت قرار دادن نوار جستجو و نقشه سایت در این بخش است. نوار جستجو به کاربران اجازه می دهد تا در صورت سردرگمی با جستجوی کلمه مورد نظر به مقاله و مطلب مربوطه برسند. نقشه سایت نیز باعث می شود تا کاربر در سایت شما گم نشود و بداند برای هر موضوعی به کدام بخش برود. لحاظ کردن این دو موضوع سایت شما را کاربرپسندتر و از نظر سئو سایت بهینه سازی می کند.

طراحی صفحه اول سایت: هدر

موضوع مهم دیگر در طراحی صفحه اول سایت هدر است که هم باید از نظر گرافیکی جذاب ولی در عین حال ساده باشد و هم در این بخش باید یک سری المان های مهم مانند عنوان سایت، شعار سایت و یک معرفی کوتاه به سایت و یا حتی قسمت های مهم سایت خود را جای دهید. نسبت این اجزا باید از نسبت 1و 3و 5و 8 و 13 و الخ پیروی کند. طراحی صفحه اول سایت نقش مهمی در جذب کاربر دارد. بنابراین باید به روز باشد و نیاز کاربر را پاسخ بدهد. پس قبل از طراحی هدر از خود بپرسید کاربر در سایت شما دنبال چه چیزی است و همان را جلوی چشم وی قرار دهید. در عین حال از زیاده گویی بپرهیزید. کاربران سایت های خیلی شلوغ را دوست ندارند. پس در بین محتوای صفحه اول از فضاهای سفید برای استراحت بصری وی در سایت خود استفاده کنید.

طراحی سایت تجارت الکترونیک

طراحی سایت تجارت الکترونیک

طراحی گرافیکی صفحه اول در طراحی سایت

به جز تصویر هدر یا همان بنر در صفحه اول سایت شما المان های بصری گرافیکی دیگری نیز وجود دارند که باید در طراحی سایت حرفه ای به آن ها نیز توجه داشت. استفاده از تصاویر گرافیکی جذاب و درج لوگوی سایت در جای مناسب و هم چنین انتخاب رنگ های مناسب و حتی گاهی متضاد به طراحی گرافیکی سایت شما کمک می کند تا حرفه ای تر باشد. لینک های مربوط به مقالات سایت، تماس با مشتری و نمونه کار و در صورت نیاز درج سفارش را در قسمت مشخص و واضحی بگذارید تا کاربر زیاد دنبال این لینک ها نگردد. یکی از فضاهای مناسب برای این موارد بالا سمت راست یا چپ سایت می باشد.

Naeej
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.