طراحی سایت-طراحی وب سایت | طراحی سایت کاربرمحور
812
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-812,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.0.1,vc_responsive
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
 

طراحی سایت کاربرمحور

طراحی سایت کاربرمحور

در طراحی سایت باید المان های متعددی را در نظر گرفت تا به کاربر دلخواه و هدف رسید. سایت های کاربر پسند در چیدمان عناصر در سایت، طراحی گرافیکی، قرار دادن ابزارک ها و ویجت ها، محتوای سایت، نقشه سایت، نوع طراحی سایت و سایر جنبه ها، اصول طراحی سایت یوزر فرندلی یا کاربر محور را مورد توجه قرار می دهند. با توجه به این که هدف نهایی از طراحی سایت، جذب مخاطب بیشتر و نهایتا درامد زایی است باید سایت را با توجه به مخاطب طراحی کرد.

طراحی سایت کاربرپسند

طراحی سایت فروشگاهی چه تفاوت و شباهتی با طراحی سایت آموزشی یا طراحی سایت دانلود آهنگ دارد؟ طراحی سایت فروش کالاهای لوکس دکوراسیون منزل چه شباهت و تفاوتی با طراحی سایت فروش کالای خواب کودک دارد؟ بدیهی است که در طراحی گرافیکی هر یک از این سایت ها از اصول و استانداردها و المان های منحصر بفرد استفاده می شود. اگر شما یک کسب و کار مربوط به فست فود و رستوران دارید احتمالا از رنگ های زردو قرمز و نارنجی در طراحی سایت خود استفاده می کنید در حالی که اگر طراحی سایت خودروسازی دارید از رنگ های آبی، مشکی، نقره ای و این دست استفاده می کنید. زیرا هر رنگ هویت خاص خود را به سایت شما می دهد.

طراحی سایت زیبا5

طراحی سایت زیبا5

کاربرپسندی در طراحی سایت: سایت های یوزرفرندلی یا UCD

سایت های کاربرپسند یا UCD استاندارد های مشخصی را در طراحی سایت در نظر می گیرند. نکته مهم اصلی ریسپانسیو بودن سایت است که به کاربر اجازه می دهد که بدون توجه به اندازه صفحه نمایشی که با آن سایت شما را می بیند به راحتی و بدون نیاز به چپ و راست کردن یا همان اسکرول کردن سایت شما را ببیند. قرار دادن نوارد جستجو و نقشه سایت کمک مفیدی در راستای کاربر پسندی سایت شما است. رنگ و سایز فونت شما و نحوه چیدمان عناصر نیز باید مورد توجه باشد. برخی فونت ها کاربرپسند نیستند. همچنین موارد مهم تر را جلوی دید کاربر قرار دهید. جنبه های دیگر کاربر پسندی با توجه به کاربرد سایت تعیین می شود.

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت کاربرمحور با توجه به کاربری طراحی سایت

فرض کنید شما یک طراحی سایت فروشگاهی را می خواهید به اتمام برسانید. در طراحی سایت فروشگاهی باید المان هایی مانند سبد خرید، نحوه اتصال به بانک، امکان مقایسه کالاها، امکان بررسی سابقه خرید و غیره را باید در صدر لیست خود قرار دهید. در حالی که طراحی سایت دانلود کیفیتی متفاوت دارد و در طارحی سایت دانلود موسیقی یا نرم افزار باید موارد متفاوتی را در نظر بگیرید. تولید محتوای کاربرپسند نیز یک گام مهم در راستای کاربرپسندی سایت است. محتوای مناسب که پاسخ سوالهای ذهنی کاربر را در یک زمینه مشخص بدهد. در نهایت باید قسمت های تماس با ما و در نظرات و همچنین درباره ما را در سایت خود قرار دهید تا کاربر به راحتی در طراحی سایت شما حضور پویا داشته باشد.

Naeej
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.