طراحی سایت-طراحی وب سایت | طراحی سایت و رنگ
772
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-772,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.0.1,vc_responsive
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
 

طراحی سایت و رنگ

طراحی سایت و رنگ

در مقاله قبلی در مورد اهمیت طراحی ظاهری سایت صحبت کردیم. بخشی از طراحی گرافیکی سایت را انتخاب رنگ مناسب تشکیل می دهد. در حالی که انتخاب رنگ درست می تواند کاربر را به هدفش در سایت شما نزدیک کند، طراحی رنگ غلط می تواند کاربر را از سایت شما فراری کند. اول از همه باید بدانید هیچ رنگ خاصی بهترین رنگ برای طراحی سایت نیست. رنگ ها در یک پکیج رنگی می توانند معنای کامل خود را به طراحی سایت شما بدهند. اما آگاهی و اجرای یک سری استانداردها می تواند به شما در طراحی سایت بهتر و حرفه ای تر کمک کند.

رنگ در طراحی سایت

سایت های آموزشی و دانشگاهی معمولا از پس زمینه سفید برای سایت خود استفاده می کنند. همین طور سایت هایی با ترافیک و تعداد بازدید روزانه بالا. در طراحی سایت های رسمی از رنگ آبی برای لینک ها و از رنگ سبز برای دانلود فایل استفاده می شود. اگر در صفحه لینکی را مشاهده کردید، استانداردهای طراحی سایت رسمی آن لینک را به رنگ بنفش نشان می دهد. در سایت های شخصی تر از پکیج یا بسته های رنگی استفاده می کنند که در قالب یک پالت رنگی به شما امکان انتخاب از یک سری رنگ های مکمل و متضاد را می دهد. این پالت های رنگی را می توانید با توجه به هدف و کاربر نهایی سایت خود انتخاب کنید. اگر سایت با مخاطب دخترانه دارید از پالت شاد رنگی رنگی که حتما صورتی نیز شامل آن باشد باید استفاده کنید در حالی که اگر یک تجارت جدی و حرفه ای دارید در طراحی سایت خود می توانید از رنگ های سبز، بنفش و سورمه ای استفاده کنید.

طراحی سایت زیبا نکات مهم

طراحی سایت زیبا نکات مهم

معنای رنگ ها در طراحی سایت

بهتر است در انتخاب رنگ ها برای طراحی سایت خود هشیار باشید. هر رنگی معنای ضمنی خود را دارد که با آن پیامی را به مخاطب سایت شما القا می کند.

سفید در طراحی سایت:

سفید رنگ صداقت و صمیمیت و بهترین رنگ برای بک گراند سایت شما است.

سیاه در طراحی سایت:

سیاه رنگ قدرت، مهارت و ظرافت است. اگر بک گراند سایت خود را سفید انتخاب کردید از مشکی برای رنگ متن سایت خود استفاده کنید.

قرمز زرد و نارنجی در طراحی سایت:

قرمز رنگ هیجان سرعت و زندگی است. قرمز رنگ اشتها نیز است. زرد رنگ گرمی حسادت و روشنفکری است. زرد جلب تمرکز می کند. نارنجی رنگ سرخوشی و تشویق و نیرو است. این رنگ ها حس پویایی به سایت شما می دهند.

سبز و آبی در طراحی سایت:

سبز رنگ سلامتی، پیشرفت و ثروت است. آبی رنگ امنیت، مسئولیت پذیری و ضمانت و وفاداری است. این دو رنگ کسب و کار شما را مطمئن تر نشان می دهد.

طلایی و نقره ای در طراحی سایت:

طلایی رنگ گرانبها بودن است و نقرع ای رنگ پرستیژ و اعتبار.

خاکستری و قهوه ای در طراحی سایت:

خاکستری رنگ محافظه کاران است. همچنین رنگ اعتبار و عمل گرایی. قهوه ای رنگ تاثیر گذاری، توانگری مالی و طبیعت گرایی است.

در انتخاب رنگ ها در طراحی سایت خود باید به قابلیت خواندن رنگ ها در صفحات سایت خود و تطبیق رنگ ها با هویت برندتان و درنهایت مخاطب سایت خود توجه کنید.

Naeej
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.